Εκπαιδευτική Τηλε-Ημερίδα: «Προσεγγίζοντας τη σύγχρονη & ασύγχρονη σχολική εξ αποστάσεως εκπαίδευση». Εισηγητές: 1. κ. Λιοναράκης, Αντ., Καθ. Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών, Ε.Α.Π. με θέμα: “Παιδαγωγικές προσεγγίσεις στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση”. 2. κ. Σοφός, Αλ., Καθ. Π.Τ.Δ.Ε., Παν. Αιγαίου, με θέμα: “Μάθηση από το σπίτι λόγω Κοροναϊού ή εξ αποστάσεως σχολική εκπαίδευση; Προβληματισμοί και ζητήματα που προκύπτουν για τον εκπαιδευτικό.”. 3. κ. Νικολάου, Γ., Καθ. Τ.Ε.Ε.Κ.Ε., Παν. Πατρών, με θέμα: “Ευάλωτες κοινωνικές ομάδες, ψηφιακός γραμματισμός και η διεύρυνση των ανισοτήτων στην εκπαίδευση”. 4. κ. Ανδρουλάκης, Γ., Καθ. Π.Τ.Δ.Ε., Παν. Θεσσαλίας, με θέμα: “Εξ αποστάσεως εκπαίδευση στα γλωσσικά μαθήματα: ιδέες για κινητροδότηση και για τον σχεδιασμό του μαθήματος.”.

Δημιουργός: karagiorgo

Ενσωμάτωση

Άμεσος σύνδεσμος

Για το blogs.sch.gr, το schoolpress.sch.gr και δικτυακούς τόπους WordPress με εγκατεστημένο το Sch.gr Commons, αντιγράψτε το σύνδεσμο του έργου μέσα στο άρθρο σας.